20 июня 2018 года, среда

ХМЕЛЬНИЦКИЙ. Коли подаровано Тору!

02.06.2017 | Община, Украина

Хаг Шавуот Самеах – традиційне привітання сьогодні у усьому юдейському світі. П’ятдесятого дня після виходу єврейського народу з Єгипту на горі Сінай Всевишній подарував Мойсеєві дві скрижалі з десятьма заповідями, які сьогодні прямо чи опосередковано поважає більша частина населення планети.


Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт» влаштував для своїх клієнтів справжнє свято з традиційними частуваннями та святковою програмою від вокального колективу “ART-Sound” у Хмельницькому обласному науково-методичному культурному центрі.


Шавуот у більшості людей окрім дарування Тори асоціюється з багатим набором молочних частувань. Молоко та молокопродукти дійсно цього дня у повазі, однак не слід забувати, що це свято, як деякі інші юдейські свята, відзначається час перехідних сезонів. Саме зараз на Святій Землі дозріває новий врожай, тож у часи Храму, євреї випікали дві хали з зерна нового врожаю та приносили їх в жертву. Іншим видом жертви могли бути свіжі фрукти, які також дозрівають саме зараз.


Сьогодні в приміщенні Хмельницького обласного науково-методичного культурного центру було велелюдно. Більшість присутніх становили клієнти Фонду та члени юдейської громади, однак двері закладу були відкриті для всіх охочих. З привітальним словом виступив Директор ХБФ «Хесед Бешт» і Голова Правління Хмельницької юдейської релігійної громади Ігор Ратушний. Він зазначив, що сьогоднішнє свято актуальне для всіх людей, позаяк дотримання кожною людиною всього десяти Заповідей (для юдеїв заповідей набагато більше) – здатні змінити світ на краще.


Надзвичайний настрій гостям глядацької зали подарувала вокальна група викладачів Хмельницької дитячої школи мистецтв “ART-Sound” під керівництвом Ігоря Бойко. Артисти виконали добірку пісень різними мовами й навіть пообіцяли до наступної зустрічі розучити композицію івритом чи їдишем.


Опісля урочистої частини, яку проводила Менеджер зі зв’язків з громадськістю Людмила Шварцман, на всіх гостей чекав святковий молочний фуршет. Тут можна було скуштувати декілька видів сиру, вироби з борошна і поживний та корисний йогурт. Смаколики прийшлися до душі як дорослим, так і дітворі, яка прийшла з батьками на свято, аби вивчати традиції свого народу.


Источник: http://www.hesedbesht.org.ua
© 1997—2009 Всеукраинский Еврейский Конгресс
Еврейская студунческая организация Гилель Компьютерная школа Правда о Сионизме Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100 bigmir)net TOP 100