23 сентября 2018 года, воскресенье

ХМЕЛЬНИЦКИЙ. Під захистом мезузи

09.10.2017 | Община, Украина

Сьогодні у нас – велике свято! Напередодні Суккот відбулося ритуальне прибивання мезуз на одвірки Центру Соціальної Допомоги. Ще не все готово до експлуатації, однак сюди вже починають приходити люди, а значить – будинок має знаходитися під захистом Всевишнього за давньою традицією єврейського народу.


На свято прийшли члени єврейської громади, співробітники та клієнти ХБФ «Хесед Бешт». Честь прикріпити обереги зі священними текстами та прочитати браху (благословення) випала активному члену громади, меценату Геннадію Вугману. Разом із Директором Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт» й Головою правління Єврейської громади Ігорем Ратушним вони прикріпили мезузи на усіх вхідних дверях першого поверху.


Менеджер зі зав’язків з громадськістю організації Людмила Шварцман у вступному слові ще раз нагадала усім присутнім про важливість дотримання традиції прикріплення мезузи та основи цього таїнства. Вона зазначила, що саме слово «мезуза» перекладається ніяк інакше як одвірок. «Мезузот» – це пергаменти з початком молитви Шма, які використовуються спрадавна, як обереги дому. А сама коробочка для сувою може бути абсолютно різної форми та оздоблення.


Для Центру Соціальної Допомоги підготували спеціальні мезузи, які почали збирати ще задовго до урочистого моменту. Велику радість сьогодні отримали учасники міньяну, клієнти та члени громади: багато хто з них чекав на створення Центру більше десяти років й тому сьогодні у них подвійне свято. Адже скоро для нужденних та малозабезпечених членів громади тут запрацюють нові потрібні програми для підтримки здоров’я, гарного самопочуття, подолання одинокості й багато чого іншого.


Як і кожне єврейське свято, сьогоднішнє не обійшлося без частувань. Надзвичайно приємно, що відбулося воно вже у приміщенні соціальної їдальні, до створення якої так довго йшли засновники Центру Соціальної Допомоги. І хоча ще не заповнені полиці на стінах, не зібрані всі меблі, – їдальня вже працює та приймає своїх перших відвідувачів. Це був дійсно зворушливий момент для всіх учасників заходу.


Источник: http://www.hesedbesht.org.ua
© 1997—2009 Всеукраинский Еврейский Конгресс
Еврейская студунческая организация Гилель Компьютерная школа Правда о Сионизме Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100 bigmir)net TOP 100