14 ноября 2018 года, среда

ЗАПОРОЖЬЕ. Відродження єврейської історії Запорізького регіону

04.12.2017 | Община, Украина

До Єврейської громади м. Запоріжжя звернулось ГО «Берда». Небайдужі люди, які цінують історичну пам’ять всіх народів, запропонували упорядкувати цвинтар перших єврейських поселенців цієї території.


Волонтери "Твори Добро, Україно!" з радістю відгукнулись на можливість спільними зусиллями привести цвинтар до ладу. Ми розчистили ділянку від сміття та бур'яну, а також - допомогли виставити похилені Мацеви — єврейські надгробки у формі вертикальної кам'яної плити, інколи металевої чи дерев'яної, з написами івритом та символічними рельєфами, що встановлюються на могилі для увічнення пам'ят померлого єврея.


Така співпраця стала початком процесу вивчення та дослідження історії Єврейської громади Запорізької області. «Твори Добро, Україно!» вірить, що спільними зусиллями ми зможемо поставити питання і знайти історичні відповіді, які поки що заховані на території с.Смирнове Більмацького району, де живуть щирі люди. Сподіваємося на партнерство і співпрацю зі справжніми фахівцями і дослідниками єврейської культури.


Приєднуйтесь до нашого волонтерського руху і ставайте відновником історії!

© 1997—2009 Всеукраинский Еврейский Конгресс
Еврейская студунческая организация Гилель Компьютерная школа Правда о Сионизме Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100 bigmir)net TOP 100