22 августа 2019 года, четверг

ГОРОХОВ. Єврейські надгробки служили на вулиці бордюрами – виявили мешканці Волині

26.04.2018 | Община, Украина

Мешканці Горохова Волинської області виявили єврейські надгробки, які служили бордюрами на одній із вулиць. Ймовірно, з часів німецької окупації.


Цю інформацію "Українській правді. Життя" підтвердив виконавчий директор єврейської общини Луцька "Хесед" Сергій Швардовський.


23 квітня до організації звернулися мешканці Горохова. Вони повідомили, що одна із вулиць міста вимощена єврейськими надгробками і надіслали фото. Представники общини спільно з "Volunteer Community" виїхали на місце, щоб у цьому переконатися.


Вони виявили понад 40 мацев. Є підстави вважати, що це не остаточна цифра. За словами Швардовського, недалеко від цієї вулиці – старе єврейське кладовище.


Місцеві мешканці розповіли про історії, які чули від своїх дідусь і бабусь. Мовляв, у 1941 році, коли місто окупували нацистські війська, був наказ місцевим розбирати єврейське кладовище на облаштування довколишніх вулиць біля комісаріату.


Єврейська громада уже поспілкувалася з мером міста і домовилися про співпрацю. Тепер потрібно написати проект по впорядкуванню цієї території. Адже потрібно демонтувати бордюри на усій вулиці, щоб перевірити, які з них є надгробками.


Можливо, те ж потрібно буде зробити з сусідніми вулицями, адже наразі невідомо, де саме розташовувався комісаріат, розповів Швардовський. Він декілька разів наголосив на тому, що все зроблять за законом.


Можливо, мацеви перенесуть на місце, де історично було єврейське кладовище і де уже встановили інформаційно-пам'ятний знак.


Фото єврейської общини.


Источник: http://life.pravda.com.ua

© 1997—2009 Всеукраинский Еврейский Конгресс
Еврейская студунческая организация Гилель Компьютерная школа Правда о Сионизме Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100 bigmir)net TOP 100