21 мая 2019 года, вторник

ХМЕЛЬНИЦКИЙ. Круглий стіл

15.02.2019 | Община, Украина

15 лютого цього року єврейська громада та небайдужа громадськість м. Хмельницького відзначатимуть 100-річчя Проскурівського єврейського погрому. Тривалий час навколо тієї події існував інформаційний вакуум, факт загибелі від рук погромників близько 1600 чоловік у Проскурові та майже 600 у с. Фельштин свідомо замовчувався.


Проте засідання круглого столу, яке відбулося 12 лютого у Центрі соціальної допомоги ХБФ «Хесед Бешт», показало, що інтерес до тої трагічної сторінки історії міста і історії єврейського народу величезний. Запрошені – науковці, історики, священнослужителі різних конфесій, представники національних громад міста, представники громади с. Гвардійське, музейні та бібліотечні працівники – дуже зацікавлено обговорювали ту подію, дали їй свою оцінку, виробили спільне рішення.


Думки в кожного різні – так і має бути, але усі зійшлися в одному: не гоже сіяти розбрат і ненависть між людьми різних національностей. Подібні трагедії не повинні мати жодного шансу на повторення.


Источник: http://www.hesedbesht.org.ua

© 1997—2009 Всеукраинский Еврейский Конгресс
Еврейская студунческая организация Гилель Компьютерная школа Правда о Сионизме Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100 bigmir)net TOP 100