18 октября 2019 года, пятница

ЧЕРНОВЦЫ. До Днів Єврейської Культури в Україні

10.04.2019 | Община, Украина

4 квітня у виставковому залі «Вернісаж» відбувся непересічний захід. Вперше в рамках Днів Єврейської культури в Україні в Чернівцях відкрилася виставка «Сучасне мистецтво Їзраілю та Украіни». Це стало можливим з ініціативи Київського БФ «Бней-Азріель» (Раїса Гриценко), ЧОБФ «Хесед-Шушана» (Ілля Хочь) та Jewish Art Modern Hub ( Іва Едгарові). Захід відбувся за сприянням Чернівецької міської ради і набув широкого розголосу серед чернівчан та гостей міста.


На відкритті було присутньо багато поважних гостей: в.о. мера міста Василь Продан і колишній мер Олексій Каспрук; Андрій Юраш – заступник міністра культури України, директор департаменту національностей і релігій; завідувач відділом релігій та національностей управління культури Чернівецької ОДА Віктор Грига; начальник управління культури Чернівецької міської ради Юлія Сафтенко.


Кожен з них привітав городян і гостей з відкриттям у Чернівцях заходу такого масштабу, і кожний підкреслив, що Чернівці таки були єврейським містом і залишаються таким попри все. Бо той внесок в загальну культуру міста саме євреїв не зміг подолати будь який вітер будь яких перемін. Постійним рефреном звучала думка про те, що наша Україна могутня і цікава саме своїм переплетінням націй, мов і культур, і розвиток всіх цих культур є запорукою миру та злагоди.


Твори, яки майже два тижні прикрашатимуть зали «Вернісажу», за словами одного з ініціаторів виставки Іви Едгарової, створювали як і справжні професіонали, так і початківці, які роблять перші кроки в мистецтві. Об’єднує їх любов до мистецтва та інтерес до єврейської тематики. Роботи представляють авторів з Ізраїлю та різних міст України: Київ, Кривий Ріг, Івано-Франківськ, Чернівці, Одеса, і, так, більшість з них торкається єврейського життя-буття. Цікаво, що якщо цю тему зазвичай розвивали художники, які знали це життя-буття з середини, то зараз інтерес до неї з*являється у митців різних національностей.


З Чернівецьких митців свої твори представили Ірина Каленик, Літвінов Олександр, Стефан Пержан (ювелірні композиції), Ігор Хілько та Віталій Шелегін. Після вибухового виступу нашого клезмерського оркестру «А ідише нешуме» і солістки Лариси Бєлової глядачі мали змогу познайомитися з сучасною ізраїльською молодіжною модою. Чернівецькі моделі продемонстрували бренди від популярного столичного дизайнера Слави Займака та весняну колекцію одягу з етнічних матеріалів від «Сенселф». На завершення організатори заходу приготували виступ Харківської театральної лабораторії «Хохма» з прем’єрною виставою «И смех, и слезы, и любовь: путешествие в еврейском времени». Єврейські притчи і псалми у виконанні засновника «Хохми» Олександра Бартенєва перемежалися з єврейською дотепністю, яку блискуче продемонстрували ляльки народного артиста України Валерія Прохорова.


Всі організатори та учасники заходу отримали подяки і грамоти від міської ради та ЧОБФ «Хесед-Шушана» за вагомий внесок в розвиток міжнаціональних культурних зв’язків України та Ізраїлю, а також за участь в проведенні Днів Єврейської культури в Україні.


Прес-центр «Хесед-Шушана»

© 1997—2009 Всеукраинский Еврейский Конгресс
Еврейская студунческая организация Гилель Компьютерная школа Правда о Сионизме Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100 bigmir)net TOP 100