12 декабря 2019 года, четверг

ХМЕЛЬНИЦКИЙ. Сатанівський етнофестіваль

11.10.2019 | Община, Украина

Наші «сивочолі дами і кавалери» (ви вже здогадалися, що йдеться про волонтерський танцювальний колектив фонду «Хесед Бешт» «Золоті роки») представили на суд глядачів два своїх танці на фестивалі національних культур «Сатанівфест».


Треба сказати, що це був справжній фестиваль, а не просто сільський концерт. Рівень його був досить високий, впродовж усього дня виконавці тішили учасників дійства різноманітними красивими і майстерними піснями, танцями, композиціями. Тож нам було вельми приємно, що і хеседівських танцюристів глядачі вітали тепло, нагородили бурхливими оплесками і криками «браво!» за єврейський фрейлекс і польський краков’як.


Організатори фестивалю представили глядачам (а їх було не менше 400 чоловік, а може, й більше) національний побут і культуру жителів старого Сатанова – євреїв, українців, поляків і ромів. І цю частину фестивалю можна з повним правом назвати наочним уроком історії рідного села.


Нас особливо зацікавило представлення єврейської культури (відомо, що Сатанів до Другої світової війни був єврейським містечком). Що ж, мусимо визнати: педагогам та учням Сатанівської школи вдалося показати дуже реальну картинку з життя звичайної єврейської сім’ї, де батько – кравець, шиє на швейній машинці костюм, а коли приходить замовник – знімає з нього мірку, його малолітній син читає Тору, мама порається по господарству, а малі донечки деруть пір’я на подушки. А ще вони підготували складний майстерний єврейський танок, цікаву, розлогу розповідь про життя єврейської громади старого Сатанова, палатку з предметами єврейського побуту та робочими інструментами дрібних ремісників, пригощали стравами національної кухні: форшмаком, гефілте фіш, квасоляним та моркв’яним цимесами, штруделями, запеченою куркою тощо.


Холодний день 6 жовтня в Сатанові видався не таким вже й холодним, адже його атмосферу творили не так небеса, як піднесений настрій, море посмішок, шквали аплодисментів, а головне – запальне і зігріваюче виконання від аматорів сцени. Диву даєшся, які талановиті люди проживають на території Сатанівської селищної ради, котра об’єднує 11 населених пунктів. І не просто мешкають, а живуть цікавим повнокровним життям, окрім роботи ходять на репетиції, співають, танцюють, веселяться і мають що показати з високої сцени. Хіба ж не заслуговують на повагу селищний голова Сатанова Альберт Іванович Собков та його команда, котрі створюють всі умови для культурної самореалізації громади? Браво!


Не зайвим буде додати, що на фестиваль з’їхалися й самодіяльні митці з сусідніх територіальних громад, чудово, професійно виступили студенти Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтва. Це наші майбутні зірки, їх ми ще не раз побачимо й почуємо. Україна дуже багата на таланти.


Скориставшись нагодою, наша група відвідала Сатанівську синагогу.


Источник: http://www.hesedbesht.org.ua

© 1997—2009 Всеукраинский Еврейский Конгресс
Еврейская студунческая организация Гилель Компьютерная школа Правда о Сионизме Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100 bigmir)net TOP 100