ВИННИЦА. Візит Повноваженого посла Ізраїлю

ВИННИЦА. Візит Повноваженого посла Ізраїлю

19-20 січня Повноважений посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський здійснив свій перший офіційний візит у Вінницю. Посол провів зустріч із головою Вінницької обласної державної адміністрації, з Вінницьким міським головою, відвідав Вінницький консультативно-діагностичний центр, єврейську громаду.

Під час візиту до Вінниці посол Ізраїлю зустрівся із керівництвом благодійного фонду «Християни за Ізраїль – Україна» та з представниками Вінницького обласного об’єднання церков євангельських християн баптистів. Привітальне слово мав голова об’єднання ЄХБ Володимир Вузій. Він подякував Повноваженого посла за візит та за визнання тісних зав’язків християн з Ізраїлем та єврейським народом, розповів, як у роки війни члени його сім’ї переховували євреїв, рятуючи від голоду та смерті.

Після офіційної частини зустрічі Міхаель Бродський зазаначив, що окрім ділових стосунків з Вінницею його поєднує історія родини. До початку другої світової війни його бабуся проживала в с. Крищенці , Тульчинського району. Після того, як румуни зайняли Тульчин, разом з іншими родичами її погнали в табір смерті в с. Печера. 20-ти річній жінці вдалося втекти з концтабору та уникнути розстрілу. Молодій жінці вдалося вижити завдяки місцевій українській сім’ї, яка, ризикуючи власним життям, переховувала та рятувала її від смерті.

До речі, Вінницька область посідає перше місце в Україні, за кількістю Праведників народів світу, які в роки Другої світової війни рятували євреїв від знищення.

В кінці зустрічі посол висловив вдячність християнам за прихильне ставлення до єврейського народу, адже дружні зв’язки є надзвичайно цінними та важливими для Ізраїля. Особливу подяку Повноважений посол висловив керівникам БФ “Християни за Ізраїль – Україна” та подякував за діяльність організації з вшанування пам’яті Голокосту, підтримки репатріантів та надання допомоги єврейським громадам в Україні.Завершив свій візит до Вінниці Посол Бродський зустріччю з директором музею Голокосту Леонідом Трахтенбергом, ушануванням пам‘яті жертв Голокосту та хвилиною мовчання біля Меморіалу, встановленого для збереження спогадів про ці жахливі події в історії людства.

Источник: https://www.c4israel.org/ua/