КИЇВ. Наш фільм у Верховній Раді України

КИЇВ. Наш фільм у Верховній Раді України

17 травня у конференц-залі Верховноі Ради України відбувся урочистий захід з вшанування Праведників народів світу, Праведників України та Бабиного Яру та дітей Праведників, якими ризикували під час окупації, та презентація документально-художнього фільму «Біла Церква. Шоа. Розстріляне дитинство».

У заповненому вщент залі одночасно зібрались представники різних депутатських фракцій, дипломати із Ізраїлю, США, Німеччини та Литви, релігійні лідери усіх конфесій та звісно організатори заходу співробітники ВБФ «Заради тебе» та РО ІРГ «Міцва». Але найбільш почесними та поважними у цей день були Праведники.

Хвича Мепарішвілі, Голова депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Грузією, та Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс у своїх промовах зазначили важливість вшанування людей, які ризикуючи своїм життям допомагали іншим, не звертаючи уваги ні на їх національність, ні на релігійні погляди. Присутні в залі Радник Посольства Ізраїлю в Україні Генадій Поліщук, постійний заступник посла Німеччини в Україні Вольфганг Бінзайль та представник Посольства США Пем Тремонт також висловили необхідність проведення заходів, на яких нагадують жахливі факти з минулого, щоб більше ніколи подібне не могло повторитися.

Дивлячись фільм, про те, як у 1941-1942 року фашисти знищували єврейське населення невеликого містечка неподалік Києва та про людей, які рятували своїх сусідів, друзів, а під час і незнайомих їм людей, більшість присутніх не стримували сліз.

Після перегляду відбулася молитва за всіх загиблих, яку зачитав головний рабин України Моше Реувен Асман, традиційну поминальну молитву «Ель малє рахамім» виконав рабин Рафаель Рутман, а головний рабин Києва і України громад прогресивного юдаїзму Олександр Духовний промовив молитву за мир в Україні.

Отець Георгій Коваленко (УПЦ) та Отець Ігор Шабан (УГКЦ) висловили слова подяки Праведникам та помолились за їх здоров’я.

Депутати Верховної Ради були настільки вражені реалістичністю побаченого, що миттєво, під час заходу пообіцяли допомогу у створенні і встановленні пам’ятника дітям - жертвам Голокосту у Білій Церкві. Всі вони запевнили, що своєю діяльністю будуть наполегливо боротися із проявами національної та расової ненависті, запобігати існуванню нетерпимості та зневаги до національних меншин України. До цього ж закликала і Співголова робочої групи Єврейського дипломатичного корпусу Всесвітнього єврейського конгресу Вікторія Годік.

По завершенні заходу керівник ВБФ «Заради тебе» Юлія Гольденберг та виконавчий директор РО ІРГ «Міцва» Нателла Андрющенко запевнили, що це не останній спільний проект та провели перемовини з народними обранцями щодо подальшої співпраці.

Сам факт проведення такого заходу за підтримки народних обранців у Верховній Раді України говорить сам за себе. Тема Голокосту та реальної історії жахливого ХХ сторіччя не є занедбаною та замовчаною в сучасній мультикультурній європейській Україні.

Источник: Міцва (Біла Церква)